loading...

Fast Food

در تاریخ 1 مارس ، ایالت نیویورک ممنوعیت کیسه های پلاستیکی خود را آغاز کرد و به 7 ایالت دیگر پیوست تا تلاش برای کاهش میزان زباله ، زباله در محل های دفن زباله ، آلودگی اقیانوس ها و آسیب رساندن به حیات دریایی باشد. اول مارس نیز روزی بود که نیویورک به اولین مورد ویروس کرونا اعتراف کرد. و علی رغم این واقعیت که کالیفرنیا اولین ایالتی بود که کیسه های پلاستیکی را در سال 2014 ممنوع کرد ، سانفرانسیسکو ممنوعیت کیسه های پلاستیکی خود را به دلیل ویروس کرونا تغییر داده و استفاده از کیسه های خرید قابل…

zahra بازدید : 5 پنجشنبه 03 تير 1400 زمان : 9:31 نظرات ()

در تاریخ 1 مارس ، ایالت نیویورک ممنوعیت کیسه های پلاستیکی خود را آغاز کرد و به 7 ایالت دیگر پیوست تا تلاش برای کاهش میزان زباله ، زباله در محل های دفن زباله ، آلودگی اقیانوس ها و آسیب رساندن به حیات دریایی باشد. اول مارس نیز روزی بود که نیویورک به اولین مورد ویروس کرونا اعتراف کرد. و علی رغم این واقعیت که کالیفرنیا اولین ایالتی بود که کیسه های پلاستیکی را در سال 2014 ممنوع کرد ، سانفرانسیسکو ممنوعیت کیسه های پلاستیکی خود را به دلیل ویروس کرونا تغییر داده و استفاده از کیسه های خرید قابل استفاده مجدد ، که توانایی گسترش بیماری های ویروسی و باکتریایی را دارند ، غیرقانونی اعلام کرد. نیوهمپشایر ، ماساچوست ، اورگن و مین نیز در حال حاضر کیسه های قابل استفاده مجدد را ممنوع کرده و یا تحریم کیسه های پلاستیکی خود را به تأخیر انداخته اند.

با توجه به نگرانی هایی که ما را به جهات مختلف می کشاند - سلامتی ، محیط زیست ، تغییرات آب و هوایی - یک خریدار مسئول محیط زیست ، با آگاهی از سلامتی ، چه کاری باید انجام دهد؟ بیایید گزینه های اصلی کیف - پلاستیک ، کاغذ و پنبه - را مقایسه کنیم تا سعی کنیم به این س questionال پاسخ دهیم.

تجزیه و تحلیل چرخه زندگی

برای درک طیف کاملی از تأثیرات و مزایای یک کیسه خاص ، باید چرخه زندگی آن را تجزیه و تحلیل کنیم. تجزیه و تحلیل چرخه زندگی (LCA) میزان انرژی مصرف شده و تأثیرات زیست محیطی محصول را در هر مرحله از زندگی خود ، از گهواره تا گور بررسی می کند. این شامل استخراج مواد اولیه ، تصفیه آنها ، ساخت محصول ، بسته بندی آن برای حمل ، حمل و توزیع ، استفاده و استفاده مجدد احتمالی ، بازیافت و دفع نهایی است.

در هر LCA ، تأثیر کل محیط زیست به میزان کارآیی هر فرآیند و تعداد اقدامات حفاظتی محیطی در هر مرحله نیز بستگی دارد. همچنین استفاده از انرژی منوط به متغیرهایی مانند منبع مواد اولیه ، محل تولید و فرآوری ، مدت زمان استفاده از یک محصول و روش دفع نهایی است.

مطالعات مربوط به چرخه زندگی که در اروپا و آمریکای شمالی انجام شده است ، مشخص کرده است که به طور کلی ، کیسه های پلاستیکی برای محیط زیست بهتر از کیسه های کاغذی یا قابل استفاده مجدد هستند ، مگر اینکه از موارد اخیر بارها استفاده شود. با این حال ، اکثر آنها مشکل بستر را در نظر نگرفتند ، که ما می دانیم از اشکال عمده کیسه های پلاستیکی است.

کیسه های پلاستیکی

کیسه های پلاستیکی در سال 1967 اختراع شد اما فقط در دهه 1970 در فروشگاه ها مورد استفاده گسترده قرار گرفت. کیسه های پلاستیکی نازک خرید که معمولاً در صندوق های فروش ارائه می شود ، معمولاً از پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) ساخته می شوند ، اما برخی از آنها از پلاستیک پلی اتیلن با چگالی کم (LDPE) ساخته شده اند.

عکس: والمارت

انرژی تجسم یافته در کیسه های پلاستیکی در ابتدا از استخراج مواد اولیه مورد نیاز برای تولید آنها - گاز طبیعی و نفت - حاصل می شود که استخراج آنها به انرژی زیادی نیاز دارد. پس از آن مواد اولیه باید تصفیه شوند که به انرژی بیشتری نیاز دارد.استفاده از شاپینگ بگ ها و ساک های دستی خیلی از این مشکلات را بر طرف کرد. پس از حضور در یک واحد پردازش ، مواد اولیه تحت درمان قرار می گیرند و برای ایجاد عناصر سازنده پلاستیک ، تحت پلیمریزاسیون قرار می گیرند. این گرانولهای ریز رزین پلی اتیلن را می توان با تراشه های پلی اتیلن بازیافتی مخلوط کرد. سپس آنها با کامیون ، قطار یا کشتی به تأسیساتی منتقل می شوند که در زیر گرمای زیاد ، اکسترودر پلاستیک را به صورت یک فیلم نازک در می آورد. فیلم صاف شده ، سپس به قطعات تقسیم می شود. بعد ، آن را به تولید کنندگان ارسال می شود تا به صورت کیسه ساخته شود. 

سپس کیسه های پلاستیکی بسته بندی شده و به سراسر دنیا به فروشندگان منتقل می شوند. در حالی که می توان از پلی اتیلن فرآوری مجدد کرد و برای ساخت کیسه های پلاستیکی جدید استفاده کرد ، بیشتر کیسه های پلاستیکی فقط یک یا دو بار مورد استفاده قرار می گیرند قبل از اینکه در محل دفن زباله سوزانده یا دور ریخته شوند. وال استریت ژورنال تخمین زده است که آمریکایی ها سالانه 100 میلیارد کیسه پلاستیکی استفاده و دفع می کنند. و EPA دریافت که کمتر از پنج درصد بازیافت می شود.

مطالعه 2014 انجام شده برای Progressive Bag Alliance ، که صنعت تولید و بازیافت کیسه های پلاستیکی ایالات متحده است ، کیسه های مواد غذایی ساخته شده از پلی اتیلن (HDPE) ، پلاستیک قابل انعطاف و کاغذ را با 30 درصد الیاف بازیافت مقایسه کرد. این تحقیق نشان داد که کیسه های HDPE در نهایت از سوخت و آب کمتری استفاده می کنند و نسبت به دو مورد دیگر گازهای گلخانه ای ، انتشار باران اسیدی و مواد زائد جامد کمتری تولید می کنند. 

این مطالعه که بستر در نظر نگرفت ، توسط مایکل اورکاش ، استاد وقت مهندسی شیمی در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی ، مورد بررسی قرار گرفت. از آنجا که ظرفیت حمل یک پلاستیک و یک کیسه کاغذی یکسان نیستند ، در این تحقیق از ظرفیت حمل 1000 کیسه کاغذی به عنوان پایه آن استفاده شده و تأثیرات آنها با تأثیرات 1500 کیسه پلاستیکی مقایسه شده است. در کیسه های پلاستیکی 14.9 کیلوگرم سوخت فسیلی برای تولید در مقایسه با 23 مورد استفاده شده است. 2 کیلوگرم برای کیسه های کاغذی. 

کیسه های پلاستیکی 7 کیلوگرم پسماند جامد شهری در مقایسه با 33.9 کیلوگرم برای کاغذ تولید می کنند و انتشار گازهای گلخانه ای معادل 0.04 تن CO2 در مقایسه با 0.08 تن کاغذ است. در کیسه های پلاستیکی 58 گالن آب شیرین استفاده می شد ، در حالی که در کاغذها 1004 گالن مصرف می شد. مصرف انرژی در کل 763 مگاژول برای پلاستیک و 2،622 مگاژول برای کاغذ بود.

دی اکسید گوگرد ، نوعی اکسید گوگرد و اکسید نیتروژن ساطع شده از نیروگاه های زغال سنگی که انرژی لازم برای پردازش کیسه ها را تولید می کنند ، به باران اسیدی کمک می کنند. کیسه پلاستیکی 50.5 گرم اکسید گوگرد در مقایسه با 579 گرم برای کیسه کاغذ تولید می کند. و 45.4 گرم اکسید نیتروژن در مقایسه با 264 گرم برای کاغذ.

2011 مطالعه در بریتانیا کیسه های ساخته شده از مقایسه HDPE، LDPE، پلی پروپیلن غیر بافته شده، پلیمرهای زیستی ساخته شده از پلی استر نشاسته، کاغذ و پنبه. این اثرات را در نه دسته ارزیابی کرد: پتانسیل گرم شدن کره زمین ، تخلیه منابع مانند سوخت های فسیلی ، اسیدی شدن ، فرسایش ، سمیت انسانی ، سمیت آب شیرین ، سمیت دریایی ، سمیت زمینی و ایجاد دود. این تحقیق نشان داد که کیسه های HDPE کمترین تأثیرات زیست محیطی کیسه های سبک وزن را در هشت مورد از 9 گروه دارند زیرا سبک ترین کیسه گروه بود.

عکس: زینب رضوی

اما از آنجا که سبک هستند و به راحتی در اطراف دمیده می شوند ، به سختی می توان کیسه های پلاستیکی را دور ریخت. آنها خیابان ها و درختان را می ریزند و در اقیانوس شسته می شوند و در آنجا گرفتار می شوند و زندگی دریایی آنها را می گیرد. آنها به ندرت قابل بازیافت هستند و ممکن است 20 تا 1000 سال طول بکشد تا قطعه قطعه شوند. با گذشت زمان ، آفتاب و گرما پلاستیک ها را به قطعات کوچکتر و کوچکتر تبدیل می کند و میکرو پلاستیک هایی به طول زیر پنج میلی متر را تشکیل می دهد. این موارد در همه جا یافت شده است - در روده حیوانات دریایی و در آبراه ها و سواحل در سراسر جهان. بنابراین در حالی که این مطالعات مربوط به چرخه زندگی ، بستر را به عنوان یک تأثیر در نظر نگرفته اند ، جهان تشخیص می دهد که همه جا بودن و ماندگاری زباله های پلاستیکی یک مشکل عظیم زیست محیطی است.

از نظر انتخاب کیسه ، استیو کوهن ، مدیر برنامه تحقیقاتی سیاست پایداری و مدیریت در انستیتوی زمین ، گفت که پیش بینی اینکه کیسه های پلاستیکی ، کاغذی یا پارچه ای از نظر انرژی خالص یا کربن بهترین هستند ، بسیار دشوار است ، زیرا همه آنها از کربن استفاده می کنند. وی گفت: "اما هرگاه محصولی از سوخت های فسیلی مانند یك كیسه پلاستیك به جریان زباله برخورد كند ، برای همیشه وجود دارد." "این بزرگترین مشکل پلاستیک است."

این بدان معنا نیست که پلاستیک هیچ ارزشی ندارد. در این زمان ویروس کرونا ، بیشتر تجهیزات محافظ شخصی از پلاستیک ساخته شده است. کوهن گفت: "این همان چیزی است که شما باید از آن استفاده کنید ،" اما ایده ای که برای حمل گریپ فروت به آن نیاز دارید نوعی احمقانه است. غیرضروری است. "

پارچه های پلاستیکی پارچه ای مانند پلی پروپیلن که اغلب به صورت تبلیغاتی رایگان داده می شوند نسبت به کیسه های پلاستیکی HDPE و LDPE از دوام و استحکام بیشتری برخوردار هستند و بنابراین می توان چندین بار استفاده کرد.

کیسه پلی پروپیلن غیربافته. عکس: کتابخانه عمومی پرینستون

آنها از پلیمرهای پلی پروپیلن تهیه شده از سوخت های فسیلی ساخته شده اند و می توانند شامل مواد بازیافتی باشند. این پلیمرها به صورت نخ هایی در می آیند و سپس بین غلطک های گرم شده به هم فشرده می شوند تا پارچه ای تولید شود که شبیه بوم است. طبق یک مطالعه دانشگاه ایالتی کالیفرنیا ، مطالعه Chico ، در صورت مقایسه استفاده یکبار مصرف ، کیسه های پلی پروپیلن بافته شده از انرژی تجدید ناپذیر و آب شیرین قابل توجهی بیشتر از کیسه های پلاستیکی یکبار مصرف استفاده می کنند. علاوه بر این ، آنها زیست تخریب پذیر نیستند و برای جلوگیری از آلودگی نیاز به شستشو دارند - مشخص شده است که COVID-19 با پلی پروپیلن به مدت سه روز زنده مانده است.

کیسه های کاغذی

کیسه های کاغذی از یک منبع تجدیدپذیر ساخته می شوند و زیست تخریب پذیر هستند. در ایالات متحده سالانه بیش از 10 میلیارد کیسه کاغذی مصرف می شود که به قطع 14 میلیون درخت نیاز است.

عکس: بث

پس از قطع درختان ، چوب ها به آسیاب منتقل می شوند و می توانند تا سه سال صبر کنند تا خشک شوند. پس از آماده شدن ، پوست پوست را از بین می برند و چوب را به مکعب های یک اینچی خرد می کنند که تحت حرارت و فشار زیاد قرار می گیرند. سپس آنها را با سنگ آهک و اسید سولفوره مخلوط می کنند تا زمانی که ترکیب به حالت خمیر درآید. تفاله را با آب شیرین شسته و سپس سفید کننده را به داخل کاغذ فشار داده ، برش می زنند ، چاپ می کنند ، بسته بندی می کنند و حمل می کنند. بر اساس تجزیه و تحلیل واشنگتن پست ، در نتیجه استفاده زیاد از مواد شیمیایی سمی در این فرآیند ، کاغذ مسئول 70 برابر آلودگی هوا و 50 برابر آلودگی آب نسبت به تولید کیسه های پلاستیکی است.، در نتیجه سمیت بیشتری نسبت به کیسه های HDPE برای انسان و محیط زیست ایجاد می کند. و در حالی که 66 درصد از کاغذ و مقوا بازیافت می شود ، فرایند بازیافت به مواد شیمیایی اضافی برای از بین بردن جوهر و برگرداندن کاغذ به تفاله نیاز دارد ، که می تواند به تأثیرات محیطی کاغذ بیفزاید.

یک مطالعه 2005 در اسکاتلند همچنین نشان داد که کیسه های کاغذی در مصرف آب ، اسیدی شدن جو و فرسایش بدن آب امتیاز کمتری نسبت به پلاستیک دارند که می تواند منجر به رشد جلبک ها و کاهش اکسیژن شود.

یک مطالعه دانمارکی با مقایسه LDPE ، پلی پروپیلن ، کاغذ سفید شده و سفید نشده و کیسه های پنبه ای و چند مورد دیگر نشان داد که کیسه های LDPE کمترین تأثیر محیطی را دارند. مشخص شد که کیسه های کاغذی سفید نشده از نظر پتانسیل گرم شدن کره زمین با کیسه های LDPE برابر هستند. اما اثرات زیست محیطی کاغذ سفید شده بطور قابل توجهی بیشتر از کاغذ سفید نشده بود - یک کیسه کاغذ سفید شده باید 43 بار مورد استفاده مجدد قرار گیرد تا با محیط زیست LDPE برابر شود.

بخشی از تأثیر کیسه های کاغذی در محیط زیست ناشی از سنگین بودن آنها شش تا 10 برابر از کیسه های پلاستیکی است ، بنابراین حمل و توزیع آنها به سوخت بیشتر و هزینه بیشتری نیاز دارد. برآورد انجام شده حاکی از حمل هفت کامیون به همان تعداد کیسه کاغذی است که می تواند توسط یک کامیون پر از کیسه های پلاستیکی حمل شود. حجم عمده آنها همچنین فضای بیشتری را در موجودی ها و محل های دفن زباله اشغال می کند.

با این وجود ، میزان تأثیرات کیسه های کاغذی به مدیریت پایدار جنگل و همچنین اقدامات زیست محیطی مورد استفاده در کارخانه فرآوری کاغذ بستگی دارد.

جمع پنبه ای

کیف های پنبه ای از یک منبع تجدید پذیر ساخته می شوند و زیست تخریب پذیر هستند. آنها همچنین قوی و بادوام هستند بنابراین می توان چندین بار از آنها استفاده کرد.

ابتدا پنبه باید برداشت شود ، سپس گلدان های پنبه ای فرآیند زنجبیل زدن را طی می کنند ، که پنبه را از ساقه و برگ جدا می کند. فقط 33 درصد از پنبه برداشت شده قابل استفاده است. سپس پنبه را بیل کرده و به کارخانه های پنبه حمل می کنند تا پر شود ، تمیز شود ، صاف شود و بچرخد. نخ های پنبه ای در پارچه بافته می شوند ، سپس فرایند شستشوی شیمیایی و سفید شدن انجام می شود و پس از آن می توان رنگ و چاپ کرد. ریسندگی ، بافندگی و سایر فرایندهای تولید انرژی زیادی دارند. در شستشو ، سفید کردن ، رنگرزی ، چاپ و سایر فرآیندها از مقدار زیادی آب و برق استفاده می شود.

عکس: جینا کو

مطالعات دانمارک و انگلیس و چندین مطالعه دیگر نشان داد که پارچه های پنبه ای از همه کیف ها بدترین تأثیرات زیست محیطی را دارند. پنبه برای رشد به زمین ، مقادیر زیادی آب و کودهای شیمیایی و سموم دفع آفات نیاز دارد. استفاده و تولید کود به میزان قابل توجهی در اوتروفیکاسیون نقش دارد. برداشت ، فرآوری و انتقال پنبه به بازار همگی به مقدار زیادی انرژی نیاز دارد. و از آنجا که پارچه های پنبه ای سنگین و بزرگ هستند ، هزینه حمل آنها بیشتر است. علاوه بر این ، بازیافت آنها دشوار است ، زیرا بازیافت منسوجات در ایالات متحده محدود است - فقط 15.2 درصد از کل منسوجات در سال 2017 بازیافت شدند. در نتیجه ، یک کیسه پنبه ای باید 7،100 بار استفاده شود تا مشخصات محیط یک کیسه پلاستیکی برابر باشد .

کیسه های ساخته شده از پنبه ارگانیک ، ساخته شده بدون سموم دفع آفات ، از نظر محیطی حتی بدتر هستند. از آنجا که عملکرد پنبه ارگانیک 30 درصد کمتر از پنبه معمولی است ، برای تولید همان مقدار پنبه معمولی به 30 درصد آب و زمین بیشتری نیاز دارد. برای برابری با تأثیر کیسه های پلاستیکی در محیط زیست ، باید از کیسه های نخی ارگانیک 20000 بار استفاده شود.

امروزه ، عامل مهم دیگری که باید در نظر گرفت این است که پنبه و سایر کیسه های خرید قابل استفاده مجدد می توانند باکتری حمل کرده و آن را از خانه به چرخهای مواد غذایی و صندوق ها برگردانند و دوباره برگردانند. یک مطالعه بر روی کیسه های قابل استفاده مجدد نشان داد که آنها به ندرت شسته می شوند و در نتیجه ، تقریباً در همه کیسه های مورد مطالعه باکتری یافت می شود که 12 درصد حاوی E. coli است . در حالی که بیشتر کیسه های قابل استفاده مجدد از پلی پروپیلن ساخته شده اند ، که نشان داده شده COVID-19 سه روز بر روی آن زنده مانده است ، اما تاکنون هیچ یافته علمی درباره مدت زمان زنده ماندن ویروس کرونا بر روی لباس و منسوجات وجود ندارد. با این حال ، در مطالعه 2005 بر روی ویروس SARS ، ویروس کرونا دیگر ، بسته به میزان قرار گرفتن در معرض پنبه ، 5 دقیقه تا یک ساعت روی پنبه زنده ماند.

برای ایمنی ، کیسه های قابل استفاده مجدد را پس از خرید در آب گرم یا گرم بشویید ، که می تواند باکتری ها را 99.9 درصد کاهش داده و COVID-19 را از بین ببرد. فقط از کیسه ها برای مواد غذایی استفاده کنید و در حالت ایده آل ، گوشت ها را در یک کیسه جداگانه قرار دهید زیرا آب گوشت باقی مانده در کیسه ها باعث رشد سریع باکتری ها می شود. کیسه های قابل استفاده مجدد را در اتومبیل رها نکنید زیرا وقتی داغ می شود ، کیف ها به مکانی ایده آل برای رشد باکتری ها تبدیل می شوند.

نتیجه نهایی

به طور کلی ، کیسه هایی که طول عمر بیشتری دارند از مواد سنگین تری ساخته شده اند ، بنابراین از منابع بیشتری در تولید استفاده می کنند و بنابراین تأثیرات زیست محیطی بیشتری دارند. برای برابری با تأثیر گرمایش جهانی نسبتاً کم کیسه های پلاستیکی ، باید از کیسه های کاغذی و پنبه ای بارها استفاده شود. با این حال ، بعید است که هر یک بتواند به اندازه کافی زنده بماند تا بتواند به اندازه کافی مورد استفاده مجدد قرار بگیرد تا با تأثیر کمتری در کیسه پلاستیکی برابر شود.

در نهایت ، استفاده یکبار از هر کیف بدترین انتخاب ممکن است. نکته اساسی در کاهش تأثیرات محیطی شما استفاده از هر کیسه ای است که در خانه دارید هر چند بار و به بیشترین شکل ممکن. قابل درک است اگر در طول این مدت COVID-19 برای محافظت از خود به کیسه های پلاستیکی مراجعه کرده باشید و احتمالاً پس از یک بار استفاده ، آنها را دور بریزید. اما هنگامی که خطر ابتلا به COVID-19 کاهش می یابد ، به یاد داشته باشید که سعی کنید از هر کیسه ای که انتخاب می کنید هر چند بار استفاده کنید. از کیسه های HDPE یا LDPE می توان برای نگهداری مواد غذایی ، سطل های زباله در صف ، برداشت مدفوع سگ ، ناهار بسته بندی ، بسته های پد ، چترهای مرطوب نگهداری و از راه های دیگر استفاده کرد.

کوهن معتقد است که مسئله مهم نه تنها تأثیرات خاص محیطی بسته بندی است که شما استفاده می کنید ، بلکه کاری است که با الگوی رفتاری شما انجام می دهد. وی گفت: "آنچه مهم است این است كه مردم نسبت به بسته بندی آگاه شوند و به فكر بستن حلقه از تولید تا مصرف خود بیفتند." "ما در حال تلاش برای ایجاد مجموعه ای از رفتارهای مصرف کننده هستیم که از نظر زیست محیطی آگاه باشند ، بنابراین من فقط به دنبال اثرات محیطی خاص شکل بسته بندی نیستم. من بیشتر به این فکر خواهم کرد که به مردم چه می آموزد که از نحوه جابجایی کالاهای آنها و بسته بندی و دفع آنها آگاهی دارند. " 

برچسب ها شاپینگ بگ ,
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • مطالب
  آرشیو
 • 1400
 • 1399
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 9
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 6
 • آی پی دیروز : 2
 • بازدید امروز : 11
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 11
 • بازدید ماه : 18
 • بازدید سال : 891
 • بازدید کلی : 1,086